Ja som malý dopravák 2018-06-05T14:01:44+00:00

Projekt „ Ja som malý dopravák“

Dopravná výchova v predprimárnom vzdelávaní je začlenená do Štátneho vzdelávacieho programu ISCED 0 ako prierezová téma. Zasahuje do všetkých oblastí rozvoja.

Chodci a cyklisti sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. Zo štatistík vyplýva, že deti a mládež sa podieľajú na dopravnej nehodovosti vysokým percentom. Deti sú impulzívne, majú obmedzený výhľad na vozovku, nedokážu posúdiť reálne nebezpečenstvo, neuvedomujú si riziko svojich aktivít. Výchova k dopravnej disciplíne zahŕňa teoretickú a praktickú prípravu. Vyžaduje si systematickú a pravidelnú výučbu.

Cieľom projektu je prispievať k bezpečnému správaniu sa detí v cestnej premávke, zlepšiť  ohľaduplnosť a kultúru medzi účastníkmi premávky.

Projekt sa realizuje v týchto témach:

1. Orientácia v okolí
  2. Dopravné prostriedky
  3. Dopravné značky
  4. Dopravná disciplína
  5. Pravidlá chodca
  6. Pravidlá cyklistu
  7. Cestovanie v dopravných prostriedkoch

Spolupráca s rodinou:

• pomoc pri udržiavaní značenia na dopravnom ihrisku v školskej záhrade
  • údržba školských kolobežiek a detských bicyklov